מסגור תמונות

הנהלת האתר

הנהלת האתר

מסגרת עבור תמונה יכולה להיות אלמנט משלים, אך גם חשוב ואפילו חיוני. נציג כמה היבטים מרכזיים בנושא ואיך לבחור את המסגרות המתאימות ביותר.

בהצגה יש כוכבים ראשיים ושחקנים משניים וכך גם באומנות קלאסית ובאומנות שימושית. אמנם היא איננה השחקן הראשי במחזה, אולם מסגרת עבור תמונה או ציור איננה פריט שולי אלא להפך. מסגור תמונות בצורה מקצועית הופך כל תמונה אומנותית, תצלום או איור למעניינים יותר למראה למושכים יותר ובעלי רבדים נוספים. אתם מוזמנים לקרוא כעת עוד עד מסגור תמונות ומדוע מומלץ להשקיע מחשבה בהתאמת מסגרת ראויה לשמה. באדיבות חברת שעשוע.

מדוע מסגרת – בשבח המיקוד

חשבו על המילה מסגרת. בכל דבר בחיים נחוצה מסגרת, על מנת לאפשר לנו או לאחרים להבין את המציאות או את האומנות בצורה יותר טובה. מדובר על נקודת התייחסות שנותנת קונספט ומיקוד. מסגור טוב של תמונות מסייע להדגיש את מה שנראה בציור פנימה. המסגרת מוסיפה קישוט דקורטיבי, בצורה הולמת אך בלתי משתלטת. היא עוזרת לתחום את היצירה ולעזור לצופה או לצופים להקדיש את תשומת הלב למה שנראה בפנים, במרכז של הדברים. לעיתים המסגרת מעוררת סקרנות ועניין וכמו קוראת לבוא, להביט ולהתרשם. תחילה, העין של הצופה נמשכת אחר המסגרת ומשם והלאה היא עוברת אל התמונה או היצירה שבמרכז.

עיטוף מקורי ובעל ערך משמר

מסגור עבור תמונה הוא כמו עיטוף של מתנה. זו עטיפה שמעוררת סקרנות אך גם שומרת על מה שיש בפנים. ואכן, מסגרות איכותיות של תמונות מרהיבות ומיוחדות מסייעות לשמר את התמונה מבחינה פיזית וגם מבחינה רוחנית. כאשר בוחרים את המסגרת בצורה נאותה, מתקבל ערך מוסף נוסף ובלתי מבוטל: נוצרת הרמוניה. המסגרת יכולה לאזן בין התמונה לבין הפריטים השונים שסביבה, בין אם גם הם יצירות נאות ובין אם מדובר ברהיטים ביתיים או בכל פרט אחר בבית עסק יוקרתי או במלון רב פאר.

מומלץ להקפיד על איזון

אחת ההמלצות החשובות שניתנות על ידי מומחים למסגור היא להקפיד על איזון נכון. ללא ספק ראוי שחומרי הגלם שמהם מייצרים את המסגרות יהיו מאיכות גבוהה. איכות שתהלום את היצירה או הציור או הצילום. יחד עם זאת, חשוב להקפיד על איזון. המסגרת לא אמורה להשתלט על התמונה. היא צריכה להלום אותה מבחינת סגנון, גוון, צבע, עובי וכן הלאה. האיזון יוצר תקשורת הולמת בין הפרמטרים, כך ששום אלמנט לא גונב את ההצגה ממה שמצוי בתוך המסגרת.

דגשים נוספים לבחירת מסגרות

מסגרת במיטבה יכולה להקנות רובד נוסף של יופי ואותנטיות. היא יכולה להקרין עוד יוקרה או אלגנטיות. אפילו צילום נאה שמודפס על דף נייר ממוצע יוכל להיראות מדהים כאשר הוא יקבל סביבו מסגרת נאה או מיוחדת. בהזמנת מסגור תמונות כדאי לשים לב במיוחד להיבטים הבאים:

  1. גודלה של המסגרת בכללותה.
  2. העומק של המסגרת.
  3. אלמנטים מיוחדים במסגרת, חספוס, טקסטורה וכדומה.
  4. סוג הזכוכית שמשלבים עם המסגרת, לפי הצורך.
  5. בחינת אופציות – לעיתים מומלץ לבחון אופציות שונות, לפני שמגיעים לבחירה הסופית. ניתן להתייעץ עם מומחה למסגור על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר.

קרדיט תמונה FREEPIK

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.