עצי נוי

הנהלת האתר

הנהלת האתר

עיצוב הגינה הוא אינו תהליך זריז ופשוט. לדאוג כי הגינה שלכם תראה מטופחת ואסתטית ידרוש מכם זמן רב, הבנה בסיסית בצמחים ובעצי נוי, וכמובן תשוקה. במידה ואין תשוקה לא יהיה ניתן להפיק את המקסימום מחלל הגינה בביתכם. כמובן שתמיד אפשר ואף מומלץ להיעזר באיש מקצוע, גנן מקצועי שיעשה עבורכם את העבודה הנדרשת לצורך תחזוק הגינה באופן מקצועי ונכון. עצי נוי הם עצים דומיננטיים בעלי נוכחות משמעותית מיתר הצמחים בחלל הגינה. הם מתפרשים לגובה רב יותר, היקפם רחב יותר ובאופן כללי פשוט לא ניתן להתעלם מנוכחותם. אי לכך, בחירת עץ נוי ומיקומו במקום הנכון בשטח הגינה הינה פעולה חשובה ביותר לתחזוקה נכונה של מראה הגינה שלכם. העץ מעניק לגינה מראים שונים בהתאם לעונות השנה המתחלפות, הוא מהווה מסגרת לגינה ועל כן משמש כמקור של צל ובכך משפיע על יצירת אקלים נוח יותר.
מהם עצי נוי ומה תפקידם?
עצי נוי הם עצים אשר מתפרשים לאורך של עד כ-25 מטרים לגובה. לעצי נוי סממני זיהוי בולטים במיוחד ובהם פרחים, צבע מיוחד והשתרגות ייחודית של ענפי העץ. מרבית עצי הנוי פורחים בתחילת עונת האביב ומעניקים למראה הגינה מראה מיוחד ומרגש. חלק מעצי הנוי מחזיקים בתכונות בולטות לאורך כל עונות השנה, למשל הפרחים בעץ מסוג הלבנדר פורחים לפני תחילת עונת האביב ובעלי צורה מיוחדת אשר מעניקה לעץ הלבנדר מראה מרהיב הן עם העלים והן בלי.
טיפולים בעצי נוי
על מנת לתחזק ולטפח עצי נוי באופן יעיל ואפקטיבי אין צורך בטיפול מיוחד יתר על המידה. ישנם שיטות אשר מתאימות לטיפול בעצים רגילים שעל כן מתאימים בדיוק לעצי נוי. דישון הוא אחד האמצעים היעילים יותר לבעלי הגינות. מרבית האנשים מודעים כי הדישון הוא טוב לגיבה אך לעתים נוטים לשכוח כי העצים גם מרוויחים מכך. בין אם מדובר בצמחים ודשא ובין אם מדובר בעצים אמצעי הדישון הוא מצוין, אך חשוב להקפיד להימנע ממצב של דישון עודף. ממש כמו צמחים, העצים תלויים וניזונים מאור השמש, מים, ומינרלים הטמונים באדמה בכדי לצמוח באופן תקין ובריא. בזמן שעצי הנוי גדלים במקומות טבעיים ניכר כי הם ניזונים מהאדמה אשר ספגה את העלים והענפים אשר נשרו מן העץ בעונת הסתיו. אדמה זה משמשת לעצים מקור עשיר בתזונה. ברוב המקרים, עצים אשר נטעים בגינה לא זוכים לקבל אדמה עשירה במינרלים ואף בנוסף, מרבית בעלי הגינות נוטים לאסוף את עלי העץ בעונת הסתיו ללא המתנה כי יתפרקו ויספגו באדמה. לאחר זמן יגרום הדבר לתחזוק באמצעים מלאכותיים על מנת לדשן כראוי את העץ בגינה.
איך נדע אם העץ שלנו זקוק לדישון ?
ישנם מספר פרמטרים שונים המצביעים לכך שהעץ צריך בדישון. יחד עם זאת, מספר גורמים המופיעים יחד אם אלו אשר מצביעים על כך שהעץ אכן זקוק לדישון. במידה והעלים קטנים יותר מהרגיל וצבעם מעט דהוי, קצוות הזמורות והענפים נראים גוססים, אורך הענפים הינו קצר מדי מהאורך הרגיל שלכם ובכלל אם העץ משדר חוסר בחיים, עליכם לדשן אותו בדחיפות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.